W bogatej ofercie Salonu Optycznego Contact – Med znajdują się wyłącznie wysokiej jakości produkty, które poza zapewnieniem komfortu widzenia, mają przede wszystkim nadać Państwa obliczu wyjątkowy i unikalny charakter.

 

 

Soczewki okularowe w naszej ofercie:

Hoya – japońska marka soczewek okularowych działająca od ponad 70 lat oraz oferująca całą gamę soczewek korekcyjnych oraz specjalistycznych.

 

JZO (dawniej Jeleniogórskie Zakłady Optyczne) – istniejąca od 1945 roku polska firma produkująca soczewki okularowe. Oferta obejmuje soczewki okularowe dedykowane użytkownikom okularów w różnym wieku, wykonującym różne zawody, posiadającym różne hobby.

 

 

Szajna – polskie laboratorium optyczne zajmujące się produkcją i dystrybucją szerokiej gamy soczewek okularowych, działająca od 1991 roku.

 

 

Shamir – izraelski producent progresywnych i jednoogniskowych soczewek okularowych oraz prasówek do produkcji soczewek,
działający od ponad 40 lat.

 

 

 

TRANSITIONS – inteligentne szkła adaptujące się do zmiennych warunków oświetlenia. Przejrzyste w pomieszczeniach, zabarwione w świetle słonecznym. Soczewki zapewniające komfort, wygodę i elegancki wygląd. Transitions Optical dąży do tego, aby pomóc ludziom widzieć życie w najlepszym świetle, poprzez poprawę ich wzroku oraz sposobu, w jaki postrzegają światło.

 

Soczewki kontaktowe:

 

CooperVision – amerykańska firma powstała w 1958 r., jeden
z największych producentów soczewek kontaktowych na świecie.

 

Bausch + Lomb – amerykańska firma działająca w branży optycznej od 1853 roku, posiadająca w swojej ofercie szeroką gamę soczewek kontaktowych oraz produktów do pielęgnacji oczu.

 

 

Johnson & Johnson Vision Care Sp. z o.o.- amerykańska firma działająca od 1959 roku w branży medycznej oraz pielęgnacyjnej.

 

Oprawy okularowe

 

UnitedVision firma, która zajmuje się dystrybucją oprawek okularowych oraz okularów przeciwsłonecznych marek o światowym zasięgu – cenionych i uznanych w branży optycznej (Avanglion, ABOriginal, Ozzie, Sover, Shake).

 

 

AMOptical – Producent okularów przeciwsłonecznych (Solano) i korekcyjnych. W produkcji okularów korzystają z najbardziej zaawansowanych technologii, by chronić oczy, zapewniać komfort widzenia i niezawodność użytkową
(Anne Marii, Jens Hagen, Optimax, Solano, Cube).

 

Tisard – międzynarodowa marka stworzona w 2005 roku; inspirowana wzornictwem i modą. Każdy przedmiot jest wykonywany ręcznie zgodnie z najwyższymi europejskimi standardami, przy użyciu najwyższej jakości materiałów, często pochodzących z Włoch.

 

Miraflex – firma od ponad 20 lat poświęca się tworzeniu najbardziej odpowiednich opraw okularowych dla dzieci, zapewniając najlepsze połączenie bezpieczeństwa, funkcjonalności, estetyki i jakości dla każdego przedziału wiekowego.

 

LiwLewant – największy producent wysokiej klasy opraw okularowych w Polsce i jedyny na świecie producent metalowych opraw okularowych z hypoalergicznymi nanopowłokami tytanowymi. Firma została założona w 1981 roku, jako rodzinna manufaktura, aby następnie przekształcić się w dzisiejszy ultra-nowoczesny kompleks trzech fabryk.

 

Tegra – Istnieje na polskim rynku już od ponad 15 lat. Firma rozwija się równomiernie i cieszy się opinią jednej z najbardziej uznanych i dynamicznych w Polsce jak i Unii Europejskiej (Hughes&Howard, Weber&Muller, Cavanni, Pret-A-Porter, Maske, Alter Ego).

 

Oko Optical – działalność rozpoczęła w 1990 roku, a rok później zajęła się dystrybucją opraw okularowych. Od 1995 roku są oficjalnym dystrybutorem kolekcji: Moonlight, Prime, Success, Sonata, Optic Union.

 

Camro – jest najstarszą firmą dystrybucyjną w branży optycznej na polskim rynku. Została założona w 1957 roku.
W zależności od przeznaczenia oprawki są wykonane z różnych materiałów (oprawy z płyty acetatowej – ta technologia wymaga ręcznego wykończenia (hand made), oprawy z CP wtryskowego, z TR 90, oprawy z Ultemu (są lekkie, delikatne, a jednocześnie niezwykle wytrzymałe – to idealna propozycja dla osób aktywnych, ceniących wygodę i użyteczność) oraz z metalu (Vasco, Fusion).